Michal Berky

Dovoľte mi zdielať sa svami ako som spoznal Boha a aké to bolo prejsť z tmy do svetla. Volám sa Michal Berky, pochádzam s Lovinobane. Vyrastal som v nekresťanskej rodine, ja sám som žil v tom, že Boh neexistuje.

Mojim každodenným životom bol alkohol a zábava. Myslel som si, že je to normálne preto že moji kamaráti robili to isté. Vôbec som si neuvedomoval, že sa môže zo mňa stať zavíslý človek na alkohole.

Trvalo to veľmi dlho, až kým jedného dňa ma našiel môj brat Miťo, otráveného alkoholom ležať v bezvedomí na autobusovej zastváke. Môj brat chcel, aby sa môj život zmenil, tak mi navrhol, aby som prišiel do Cinobane. Vyrozprával mi príbeh o mocnom Bohu, ktorý svojou láskou a mocou zmenil mladých ľudí, tak som tam ostal nejaký čas. Tam som sa spoznal s Tamarkou.

Trvalo to veľmi dlho, až kým jedného dňa ma našiel môj brat Miťo, otráveného alkoholom ležať v bezvedomí na autobusovej zastváke. Môj brat chcel, aby sa môj život zmenil, tak mi navrhol, aby som prišiel do Cinobane. Vyrozprával mi príbeh o mocnom Bohu, ktorý svojou láskou a mocou zmenil mladých ľudí, tak som tam ostal nejaký čas. Tam som sa spoznal s Tamarkou.Jedného dňa, keď som sa zoznámil s Jozefom a ostatnými, navrhli mi, či by som nechcel prisť na biblické stretnutie. V duchu som si pomyslel, že o čo im ide a tak som to odmietol. Pozývali ma niekoľko krát, ale som to odmietol, alebo som sa vyhovoril.Vždy som sa pýtal sám seba, že čo tak tam asi robia a čo je to za sekta.No na druhý krát, ked sa ma Tamarka opýtala, že či idem do čajovne, tak som to skúsil a isiel som. Keď som tam prišiel cítil som sa veľmi dobre, lebo skoro všetci sa somnou chceli zoznámiť a rozprávať. Nikdy predtým som sa tak dobre necítil.Spriatelil som sa s mnoho luďmi, ale väčšinu môjho času som trávil s Jozefom, cítil som sa s ním dobre.Ubehlo niekoľko týždňov a nečakane som sa zalúbil do Tamarki, ale som jej to nechcel dať na javo. Naďalej som sa stretával s Jozefom a s dalšimi luďmi.Videl som v ich životoch radosť, dobré kamaráctvo medzi sebou a uprimnosť. No ako čas letel v jeden večer som sa rosprával s Tamarkou a začal som sa vypytovať na Boha na bibliu na zbor /kostol/ do ktorého chodia, ona mi odpovedala na moje otázky a povedala mi aj svoje svedectvo, ktoré sa ma dotklo.Na druhý deň ráno som išel k Jozefovi, aby mi vysvetlil podrobnešie veci o Ježišovi.Veľmi sa mi to zapáčilo, tak som sa ho opýtal, že či aj ja môžem byť kresťan a on mi na to povedal, že to je veľmi lahké, v tedy som cítil niečo, čo som ešte nikdy v živote necítil. Cítil som takú voľnosť a Božiu prítomnosť. A vtedy sme sa modlili spoločne s Jozefom modlitbu prijatia Ježiša Krista do svojho života ako svojho osobného záchrancu. Uvedomil som si, že som hriešny, že potrebujem Božie odpustenie. Uveril som, že Kristus je jediný Boží Syn a že zomrel za mňa na kríži, očistil ma svojou krvou, a vstal na tretí deň zmrtvych. Vdýchol do mňa nový život v Kristovi.

Od vtedy sa môj život zmenil, prestal som piť, neustále som sa modlil z veľkou bázňou k Bohu, aby som sa do toho nevrátil, no bolo to vemi tažké, ale vždy som si povedal že z Bohom nie je nič nemozné!

Po nejakom čase som zistil, že Tamara cítila ku mne niečo viac ako len kamaráctvo, tak sme začali spolu chodiť a trvá to až do teraz. Som nesmierne šťastný, že sa to všetko udialo samozrejme vďaka Bohu. 23.07.2011 sme mali krásnu svadbu o ktorú sa tiež Boh postaral.

Snažím sa plniť Božiu vôlu, ktorá je pre môj život v Božom slove, v biblii a zápasím, aby som Bohu priniesol radosť. Často krát však zlyhám, ale Boh má moc ma povzdvihnúť.

Ďakujem, za Váš čas strávený čítaním môjho svedectva o živom Bohu.

Mišo

GYVIPEN, kapela pre život a o živote s Bohom
Email: jozua@gyvipen.sk